Wodoszczelne i bezspoinowe powłoki do balkonów i tarasów

Izolacje

Do największych wrogów okładzin balkonowych i tarasowych należy zalegająca woda, która może przedostać się przez fugi lub inne połączenia, naprzemiennie zamarzając i odmarzając w zależności od pory roku, co z czasem prowadzi do trwałego uszkodzenia konstrukcji. Jeżeli uszczelnienie zostanie nieprawidłowo wykonane, to w wyniku pracy lub zmian objętości materiałów spowodowanych różnicami temperatur, z upływem czasu będą powstawały mikro szczeliny, do których przedostanie się woda. Po zmianie w lód, zwiększa swoją objętość, prowadząc do powiększenia się szczeliny i dostania się kolejnych porcji wody. W dłuższej perspektywie skutkuje to odrywaniem się kawałków betonu lub korozji, co grozi trwałym uszkodzeniem zbrojenia oraz substancji budowlanej.

Balkony, loggie, tarasy dachowe, podcienie
Wodoszczelne i bezspoinowe powłoki do balkonów,
Fot. Triflex

W przypadku balkonów, tarasów oraz podcieni miejscami najbardziej narażonymi na silne oddziaływania atmosferyczne i mechaniczne są łączenia powierzchni z oknami i drzwiami, a także elementy przelotowe, takie jak słupki poręczy, czy dylatacje. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, zapobiegających bądź niwelujących uszkodzenia, w tym systemy uszczelniające dedykowane balkonom od Triflex, które są w stanie sprostać nawet najtrudniejszym wyzwaniom.

Przeczytaj również: Systemy ociepleń marki Dryvit wpisane na listę ZUM programu „Czyste Powietrze” >>

Wylewka grubowarstwowa Triflex BFS została opracowana specjalnie z myślą o balkonach i podcieniach, które są stale narażone na silne obciążenia mechaniczne i chemiczne. Utwardzenie żywic stosowanych do zbudowania systemu Triflex BFS trwa krócej niż godzinę, a jego powłoka zapewnia długotrwałą ochronę substancji budowlanej. Dzięki temu prace remontowe są mniej uciążliwe dla mieszkańców, a podcienie mogą być użytkowane po krótkim czasie.

Balkony, loggie, tarasy dachowe, podcienie
Wylewka grubowarstwowa Triflex BFS,
Fot. Triflex

Triflex BTS-P to kolejne rozwiązanie dedykowane elementom konstrukcyjnym takimi jak balkony, tarasy, czy podcienie. Jest to system zbrojony na całej powierzchni włókniną specjalną Triflex przeznaczony do stosowania nad pomieszczeniami i na powierzchniach szczególnie narażonych na pęknięcia oraz charakteryzuje się wysoką trwałością mechaniczną. Stworzona na bazie polimetakrylanu metylu (PMMA), zapewnia długotrwałą ochronę budynku.

Balkony, loggie, tarasy dachowe, czy podcienie, to elementy często zaniedbywane przez właścicieli mieszkań, przez co ich cenna powierzchnia mieszkalna z czasem traci walory użytkowe. Rozwiązania Triflex łączą nowoczesną technologię uszczelnień na bazie płynnych żywic z możliwością różnorodnego kształtowania powierzchni, dając możliwość zabezpieczenia tych elementów budynku na dziesiątki lat. Zadbany balkon czy taras wpływa zarówno na poprawę komfortu mieszkania, jak i wartość samej nieruchomości.

Przeczytaj również: Firma GROHE rozwija program szkoleniowy dla młodzieży GIVE >>

Źródło:
Triflex

Related posts

Leave a Comment