Zgłoszone do Listy Zielonych Urządzeń i Materiałów systemy ociepleń ścian zewnętrznych to: Drysulation Pro na styropianie, Drysulation Pro II na styropianie, stosowany jako docieplenie ocieplonego już budynku, oraz Roxsulation Pro na wełnie mineralnej. Systemy te są odporne na uderzenia, odporne na zabrudzenia i korozję biologiczną, łatwe i szybkie w aplikacji, a przy tym zachowują swoje właściwości użytkowe przez lata.
Systemy zostały zgłoszone do programu w układzie z wysoko paroprzepuszczalnym tynkiem mineralnym Drytex malowanym farbą silikonową Silstar, elastyczną, odporną na uderzenia i zanieczyszczenia wyprawą tynkarską z technologią Dryvit Hybrid i dekoracyjnym tynkiem akrylowym Ameristone T, który przy zastosowaniu podziałów na elewacji nadaje jej wygląd płyt z kamienia.
Przeczytaj także: Inżynierowie Nowej Generacji na rzecz dekarbonizacji warszawskiego budownictwa >>
Wszystkie zestawy wyrobów Dryvit wpisane na listę ZUM są zgodne z obowiązującymi Warunkami Technicznymi 2021 i spełniają najnowsze wytyczne odnośnie izolacyjności cieplnej przegród budowlanych. Na podstronach zgłoszonych rozwiązań na liście ZUM znajdują się szczegółowe informacje o budowie systemu, rekomendowanej grubości oraz wartości współczynnika przewodzenia ciepła danego materiału termoizolacyjnego.
„Cieszymy się, że systemy ETICS marki Dryvit zostały wpisane na Listę Zielonych Urządzeń i Materiałów. Aby ułatwić osobom planującym termoizolację domu wybór materiałów i technologii, zgłosiliśmy do programu kompletne systemy, które odpowiadają na różnorodne potrzeby i wymagania inwestorów. Uwzględnienie ich na liście ZUM stanowi potwierdzenie, że rozwiązania te mają wysokie parametry i pozwalają na poprawienie efektywności energetycznej budynków, a do tego ich zastosowanie umożliwia skorzystanie z dofinasowania z programu «Czyste Powietrze»” – powiedziała Marta Wysocka, specjalista ds. technicznych w firmie Dryvit Systems USA (Europe).
Przeczytaj również: Jak planować budowę domu w okresie pandemii? >>
Źródło:
CPG