Dobry klimat w domu

Instalacje

Praca poszczególnych instalacji wpływa na komfort życia mieszkańców. Z tego powodu właściwie dobrana oraz zamontowana izolacja może w skuteczny sposób nie tylko poprawić samą wydajność instalacji wentylacyjnej lub grzewczej, ale również poprawić pracę całego budynku, jak i zagwarantować nam bezpieczne mieszkanie. Karolina Król z firmy Thermaflex podpowiada, dlaczego odpowiednia izolacja wpływa na polepszenie klimatu i komfortu w domu.

Płuca domu

Powietrze, którym oddychamy, ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie, możliwość regeneracji, skupienia oraz ogólną kondycję organizmu. Nie bez przyczyny instalację wentylacyjną porównuje się do układu oddechowego budynku. Właściwie zaplanowana wentylacja odpowiada za regularną wymianę powietrza znajdującego się wewnątrz budynku. W ciągu dnia gromadzą się w nim zanieczyszczenia, takie jak wirusy, grzyby, pleśnie, drożdże, alergeny czy endotoksyny, a także wilgoć, które zagrażają mieszkańcom, jak i samej konstrukcji budynku.

Zobacz również:
http://gazetainstalacyjna.pl/2021/08/19/wylecz-alergie-czystym-powietrzem-i-rekuperacja-w-domu/#respond

Brak odpowiedniej cyrkulacji powietrza wpływa na obniżenie komfortu życia mieszkańców oraz może przyczynić się do rozwoju różnego rodzaju chorób. Najwięcej zanieczyszczeń, ze względu na specyfikę pomieszczeń, pojawia się w kuchni i łazience. Powstające tam wilgoć, gaz czy tłuszcz muszą zostać skutecznie usunięte z wnętrz zanim rozprzestrzenią się po reszcie mieszkania czy domu. Za odpowiedni przepływ powietrza odpowiadają kanały wentylacyjne, które muszą podlegać regularnym konserwacjom. Domowe systemy wentylacyjne powinny być również wspomagane poprzez okap lub pochłaniacz – w przypadku kuchni – dodatkowe otwory w drzwiach oraz tradycyjne wietrzenie – mówi Karolina Król z firmy Thermaflex,

instalacja wentylacyjna, instalacja grzewcza
Izolacyjne ThermaSmart PRO firmy Thermaflex,
Fot. Thermaflex

Na poprawne działanie wentylacji ogromny wpływ ma odpowiednia izolacja kanałów wentylacyjnych. Poszukując najlepszych materiałów izolacyjnych, należy skupić się na rozwiązaniach, które stworzą skuteczną barierę dla pary wodnej. Dzięki temu unikniemy uszkodzenia powierzchni rur poprzez korozję – wpływa ona nie tylko na pogorszenie pracy instalacji, ale skutkuje też dużymi kosztami naprawy.

Skutecznym i bezpiecznym rozwiązaniem dostępnym na rynku są wysokiej jakości materiały izolacyjne ThermaSmart PRO firmy Thermaflex. Skutecznie chronią one instalację, są trwałe, niepalne i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki wykorzystaniu wyjątkowej pianki poliolefinowej o zamkniętej strukturze komórkowej, system gwarantuje pełną wydajność przez cały cykl swojego życia.

W duecie z instalacją grzewczą

Instalacja wentylacyjna ma ogromny wpływ na działanie instalacji grzewczej. Właściwa wymiana powietrza pozwala uniknąć strat ciepła. Jak to możliwe?

W zanieczyszczonym powietrzu, które nie jest we właściwy sposób wymieniane, gromadzi się wilgoć. Gdy mamy do czynienia z jej nadmiarem, budynek wymusza zwiększenie ogrzewania. W efekcie zła praca instalacji wentylacyjnej wpływa na wzrost strat energii, czyli – w skrócie – rosnące koszty ogrzewania – tłumaczy Karolina Król z firmy Thermaflex.

Instalacja grzewcza przede wszystkim wpływa na komfort termiczny przebywania w budynkach oraz na wysokość rachunków. Choć każdy człowiek indywidualnie odczuwa odpowiednią dla siebie temperaturę, to przyjęło się, że najlepszy komfort cieplny gwarantuje nam temperatura między 18 a 22°C. W takich okolicznościach ciało najlepiej się regeneruje, jak i jest najbardziej wydajne, jeśli chodzi o pracę fizyczną, jak i umysłową. Dobrze wykonana instalacja grzewcza to zatem klucz do sukcesu w wielu dziedzinach.

Sprawdź także:
http://www.rynekinstalacyjny.pl/aktualnosc/id11632,centrala-wentylacyjna-zehnder-comfoair-standard

Warto jednak pamiętać, że redukując zużycie energii cieplnej, zmniejszamy także emitowanie szkodliwych substancji do atmosfery. Z tego powodu bardzo ważny jest wybór wysokiej jakości materiałów izolacyjnych. Przyczyni się on zarówno do ograniczenia kosztów utrzymania domu, jak i korzystnego wpływu na ekologię. Izolacje muszą być wykonane z materiałów dobrej jakości, odpowiednio dobrane do systemu oraz właściwie zamontowane. Tylko w ten sposób spełnią swoje zadanie – dodaje eksperta z firmy Thermaflex.

Do odpowiedniej izolacji instalacji grzewczych również sprawdzi się system izolacji technicznych ThermaSmart PRO firmy Thermaflex. Jest to kompletny system o bardzo dobrych parametrach izolacyjnych. System pozwala znacząco obniżyć wydatki na energię, ograniczając do minimum starty ciepła. ThermaSmart PRO został stworzony z myślą o tym, aby zapewniać wysoką jakość, wydajność oraz wytrzymałość izolacji przez długie lata.

Bez właściwie zamontowanej i zaizolowanej instalacji wentylacyjnej oraz grzewczej, komfort mieszkania w budynkach jest niemożliwy do osiągnięcia. Wydajność tych dwóch systemów ma ogromny wpływ na stworzenie zdrowego klimatu w pomieszczeniach, jak i ma realny wpływ na koszty utrzymania budynku.

Źródło:
Thermaflex

Related posts

Leave a Comment