Panasonic poprawia jakość klimatyzacji w placówkach medycznych dzięki technologii nanoe™ X

klimatyzacja

Japoński producent przedstawia nowy, innowacyjny projekt, który odegrał kluczową rolę w podniesieniu komfortu termicznego oraz jakości powietrza w klinice medycznej Carella w Białymstoku. Wysoka jakość klimatyzacji ma nie tylko istotne znaczenie dla samopoczucia pacjentów, lecz także wpływa na ich zdrowie i bezpieczeństwo. Dlatego właściciel placówki postawił na japońską technologię, aby sprostać wysokim wymaganiom związanym z zapewnieniem optymalnych warunków dla swoich pacjentów, jednocześnie dbając o niskie koszty eksploatacji.

Wdrożenie systemu klimatyzacji w klinice medycznej Carella założyło cztery cele:

  1. Zapewnienie pacjentom komfortu termicznego bez nadmiernego hałasu.
  2. Gwarancja wysokiej jakości powietrza w klinice, co przyczynia się do szybszego powrotu pacjentów do zdrowia.
  3. Umożliwienie centralnego sterowania lub kontroli za pomocą aplikacji dla wszystkich jednostek wewnętrznych.
  4. Osiągnięcie niskich kosztów eksploatacji urządzeń klimatyzacyjnych.

W odpowiedzi na te cele, Panasonic zastosował zaawansowane jednostki klimatyzacyjne, wyposażone w technologię nanoe™ X. Ta technologia pozwala na wytwarzanie wolnych rodników OH–, czyli naturalnych detergentów atmosferycznych, które mają pozytywny wpływ na jakość powietrza. W klinice zainstalowano ponad 20 jednostek wewnętrznych z serii Etherea, 2 jednostki TZ oraz 2 kasety czterokierunkowe PY3. Łączna moc tych urządzeń wynosi ponad 45 kW, a jednostki wewnętrzne mają moc 65 kW. Dzięki inteligentnemu zarządzaniu urządzeniami, nie są one używane jednocześnie we wszystkich pomieszczeniach, co przyczynia się do oszczędności energii.

Agregaty Free Multi Z

Odpowiednio skonfigurowane, posiadają klasę energetyczną A+++, co gwarantuje ekonomiczne i energooszczędne działanie systemu. Dodatkowo, jednostki ścienne z serii premium są bardzo ciche, a w trybie „super quiet” poziom ciśnienia akustycznego wynosi zaledwie 19 dB(A), a w jednostkach ultrakompaktowych TZ 20 dB(A). Wszystkie jednostki ścienne zostały wyposażone w ułatwienia montażowe, aby instalacja była wygodna i efektywna.

Dzięki aplikacji Comfort Cloud, właściciel kliniki ma pełną kontrolę nad systemem klimatyzacyjnym. Może zdalnie sterować klimatyzacją, grupować urządzenia, ustawiać harmonogramy, monitorować zużycie energii oraz otrzymywać informacje o ewentualnych awariach, co pozwala na szybką interwencję w razie potrzeby.

Klimatyzacje w placówkach medycznych

Należy również zaznaczyć, że w serwerowni kliniki Carella zamontowano dedykowany do tego typu pomieszczeń klimatyzator Panasonic serii YKEA, który może pracować w trybie chłodzenia do –25°C temperatury zewnętrznej.

Klimatyzacje w placówkach medycznych

Instalacja klimatyzacji w placówkach medycznych stanowiła wyzwanie ze względu na specyficzne wymagania inwestora oraz trudności związane z długością przewodów i ułożeniem rurociągów chłodniczych. Dzięki zaawansowanym urządzeniom oraz odpowiedniej konfiguracji, udało się sprostać tym wyzwaniom. Zastosowane rozwiązania pozwoliły na osiągnięcie doskonałych efektów przy zachowaniu komfortu pacjentów oraz zminimalizowaniu kosztów eksploatacji.

Zobacz także: Jak Panasonic dostosował się do nadchodzących zmian legislacyjnych dotyczących urządzeń grzewczo-chłodniczych? >>

Przedstawiona realizacja potwierdza, że urządzenia Panasonic spełniają najwyższe kryteria jakości powietrza w placówkach medycznych, gwarantując wysoką jakość powietrza dzięki generacji wolnych rodników OH. Liczne badania potwierdzają skuteczność tej technologii, co czyni ich rozwiązania idealnym wyborem dla placówek służby zdrowia. Bezpieczeństwo pacjentów, komfort personelu medycznego oraz efektywność energetyczna – to główne powody, dla których warto postawić na rozwiązania klimatyzacyjne Panasonic z technologią nanoe™ X. Dzięki temu każda placówka medyczna może zapewnić swoim pacjentom najwyższy standard opieki w komfortowych warunkach termicznych i czystszym powietrzu, przyczyniając się do ich zdrowia i dobrego samopoczucia.

Warto zobaczyć wideo, które opowiada o tej realizacji Klinika Carella – system klimatyzacji z oczyszczaniem powietrza do gabinetów i placówek medycznych – YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=XLw8-Td2BkA)

Więcej informacji na temat rozwiązań grzewczo-chłodniczych Panasonic można znaleźć na stronie internetowej producenta (https://aircon.panasonic.eu/PL_pl/happening/new-etherea-with-nanoe-x-technology/).

Źródła:
Grupa Panasonic

Related posts

Leave a Comment