Cosentino uruchamia jedną z największych instalacji fotowoltaicznych na własny użytek w Europie

Fotowolataika

Cosentino Group, światowy lider w produkcji i dystrybucji innowacyjnych i zrównoważonych powierzchni dla architektury i designu, rozpocznie budowę największej instalacji fotowoltaicznej na własny użytek oddanej do eksploatacji w Hiszpanii i jednej z największych w Europie. Zakład będzie zlokalizowany w gminach Partaloa i Cantoria na terenie Parku Przemysłowego, który ta międzynarodowa korporacja posiada w Almerii.

Instalacje fotowoltaiczne
Waste Management,
Fot. Cosentino

Firma Cosentino zleciła projekt fotowoltaiczny na własne potrzeby firmie Eiffage Energía, spółce należącej do Groupe Eiffage, wiodącej europejskiej grupy biznesowej w budownictwie, inżynierii lądowej, energii odnawialnej i infrastrukturze elektrycznej. Jak skomentowała Estela Álvarez, wewnętrzny kierownik projektu w Cosentino, „ Firma ta będzie odpowiedzialna za umieszczenie prawie 37 000 paneli słonecznych, każdy o mocy 540 Wp i stałej konstrukcji, na łącznej powierzchni ponad 40 hektarów w naszym parku przemysłowym”.

Przeczytaj również: Jakie okna wybrać: PVC czy ALU, a może obie technologie? >>

Instalacje fotowoltaiczne
Silestone,
Fot. Cosentino

W ramach tego projektu, który będzie realizowany w pierwszej połowie 2022 r., Cosentino ustanawia nowy model zarządzania energią elektryczną ze źródeł odnawialnych. „Do tej pory byliśmy pionierem na poziomie innowacji produktów, w tym projekcie chcemy natomiast ustanowić nowy model zarządzania energią elektryczną. Obiekt ten jest częścią naszych inwestycji w zrównoważony rozwój, których celem jest zagwarantowanie przyszłej konkurencyjności firmy. Zarówno dzięki własnej produkcji energii odnawialnej, jak i stabilizacji kosztów energii – potwierdza Antonio Urdiales, dyrektor ds. Zrównoważonego Rozwoju Grupy Cosentino.

Przeczytaj również: Izolacje instalacji solarnych >>

Instalacje fotowoltaiczne
Parque Industrial,
Fot. Cosentino

Projekt, ujęty w strategię ograniczania śladu węglowego firmy na lata 2030-2050, przyczyni się nie tylko do zmniejszenia emisji CO2, ale także połączy inicjatywę zachowania bioróżnorodności. W ten sposób 15 hektarów przyłączonych do platformy słonecznej zostanie przeznaczonych na projekt bioróżnorodności, oparty na sadzeniu flory i gatunków autochtonicznych.

Źródło:
Cosentino

Related posts

Leave a Comment