Płyty gazowe dwupalnikowe czy czteropalnikowe – którą opcję wybrać?

Płyta grzewcza

Kuchenki gazowe są z nami od dziesiątek lat. Są one najbardziej popularne i najczęściej spotykane naszych domach. Kilka lat temu na rynku pojawił się ich silny konkurent – płyty indukcyjne zasilane prądem. Estetyczny wygląd, gładka powierzchnia ceramiki, sterowanie dotykowe, łatwość utrzymania sprzętu w czystości – to zasadnicze atuty, do jakich przekonali się Polacy. Wśród wielu zalet jest jednak sporego kalibru minus – koszty eksploatacji. O ile gaz od lat jest najtańszym paliwem w kraju, o tyle energia elektryczna, której koszty systematycznie rosną, już niekoniecznie. Na rynku AGD pojawił się jednak kompromis między tymi dwoma rozwiązaniami. 

Płyty gazowe dwupalnikowe, czteropalnikowe
Płyta gazowa dwupalnikowa,
Fot. SOLGAZ

Płyta gazowa z ukrytymi palnikami pod ceramiką to połączenie estetyki, komfortu i funkcjonalności z oszczędnością. Tak zwane płyty gaz pod szkłem polskiego producenta SOLGAZ to propozycja dla tych, którzy szukają innowacyjnych rozwiązań. Ponadto, producent gwarantuje mniejsze zużycie gazu nawet do 50%. Oszczędność ta wynika z cyklicznej pracy palników, dzięki której urządzenie nie pobiera cały czas gazu oraz dodatkowego pola, które nie pobiera gazu a można wykorzystać je do podgrzewania potraw lub utrzymywania ich temperatury. – mówi Kamila Prałat, ekspertka z firmy SOLGAZ.

Przeczytaj również: Rozliczanie kosztów gazu ziemnego >>

Ile palników w kuchence wybrać?

Decydując się płytę gazową, odpowiedzmy sobie na pytanie, jakie są nasze potrzeby. Z całą pewnością najbardziej popularnym modelem są płyty czteropalnikowe i te najczęściej zobaczymy w naszych domach. Na rynku dostępne są również płyty gazowe dwupalnikowe i jest to świetne rozwiązanie dla niewielkich gospodarstw czy też dla singli. To jednak nie wszystko, ponieważ takie urządzenia stosowane są również w domkach letniskowych oraz w camperach czy jachtach.

Płyty gazowe dwupalnikowe, czteropalnikowe
Płyta gazowa – łatwe utrzymanie czystości,
Fot. SOLGAZ

Warto przyjrzeć się płytom gazowym z ukrytymi palnikami, które świetnie sprawdzą się w takich właśnie miejscach – brak otwartego ognia to ogromny atut w kwestii bezpieczeństwa, ale i nie tylko. Dzięki gładkiej powierzchni ceramiki, urządzenie wyczyścimy z łatwością, a do tego jego design zadowoli największych fanów minimalizmu. Płyta posiada też blokadę rodzicielską – nie ma mowy o przypadkowym jej uruchomieniu, co w konsekwencji jeszcze bardziej wpływa na bezpieczeństwo całego sprzętu. – wyjaśnia ekspertka SOLGAZ.

Utrzymanie czystości kuchenki gazowej

Dzięki gładkiej tafli szkła, czyszczenie płyty jest niezwykle proste. Doskonale nam wszystkim znane płyty gazowe z otwartym płomieniem nie należą do łatwych w utrzymaniu czystości. Kto z nas nie walczył z uporczywym brudem na rusztach czy w zakamarkach, np. przy pokrętłach? SOLGAZ zaproponował innowacyjne rozwiązanie, dzięki któremu szorowanie zakamarków przy rusztach stanie się już historią. Ponadto, producent oferuje również specjalne środki do pielęgnacji płyt, które jeszcze bardziej ułatwią jej czyszczenie.

Płyty gazowe dwupalnikowe, czteropalnikowe
Płyta gazowa z ukrytymi palnikami pod ceramiką,
Fot. SOLGAZ

Decydując się na płytę gazową w pierwszej kolejności dokładnie wymierzmy naszą kuchnię i poszukajmy rozwiązań, które spełnią wszelkie nasze oczekiwania. Nowoczesne rozwiązania gazowe firmy SOLGAZ to wysokiej jakości urządzenia o niebywałym designie i zaawansowanych funkcjonalnościach, które dostępne są w wersjach dwupalnikowych, czteropalnikowych, a także z trzema, lub nawet pięcioma palnikami.

Przeczytaj również: Wymagania dotyczące ekoprojektu dla gazowych promienników podczerwieni >>

Źródło:
SOLGAZ sp. z o.o.

Related posts

Leave a Comment