Pompa ciepła WPL 17 ACS Classic Stiebel Eltron

Firma Stiebel Eltron wprowadziła do swojej oferty dwa zestawy z pompą ciepła WPL 17 ACS Classic, która pozwoli uzyskać energię w sposób ekologiczny oraz przyczyni się do obniżenia rachunków za prąd.

Dostępna w ofercie Stiebel Eltron pompa ciepła WPL 17 ACS Classic typu woda/powietrze to doskonała alternatywa dla drogiego ogrzewania elektrycznego czy szkodliwego dla środowiska kotła węglowego. Pompa sprzedawana jest w dwóch zestawach – WPL 17 ACS plus Set 1 oraz WPL 17 ACS plus Set 2, które zawierają wszystkie elementy niezbędne do prawidłowego działania systemu. Zestawy przeznaczone są z do domów jednorodzinnych o powierzchni od 120 do 250 m2.

System sterowania I-COOL Technology zapewnia wysoką wydajność i efektywność systemu, COP = 3.97 przy A2/W35 wg. EN 14511. Chłodzenie instalacji odbywa się poprzez system hydrauliczny pompy, co pozwala zoptymalizować cały proces. Dzięki specjalnemu zaworowi instalacja chłodzona jest jedynie wtedy, gdy jest to konieczne – bez zbędnych strat energii. Dodatkowo odprowadzane z inwertera ciepło jest przekazywane do systemu ogrzewania, a nie bezpowrotnie „wyrzucane” na zewnątrz. Ponadto w pompie zastosowany został czynnik chłodniczy R 410A, który jest w pełni przyjazny dla środowiska.

Montaż pompy ogranicza się jedynie do wykonania prostych podłączeń hydraulicznych i elektrycznych, a tym
samym nie wymaga od wykonawcy żadnych specjalistycznych certyfikatów czy uprawnień do obsługi obiegów chłodniczych.

mat. Stiebel Eltron

Related posts

Leave a Comment