Elastyczny system klimatyzacji w twoim domu

Nowoczesne systemy klimatyzacyjne to zaawansowane technologicznie rozwiązania, które coraz częściej spełniają wiele funkcji – nie służą tylko chłodzeniu, ale także ogrzewaniu pomieszczeń, podgrzewaniu ciepłej wody użytkowej, nawilżaniu i osuszaniu powietrza. Czy są tym, czego potrzebujesz?

Rozwój technologii klimatyzacyjnych i wprowadzanie na rynek nowych systemów, zwiększa zapotrzebowanie na funkcjonalnie zaprojektowane urządzenia chłodnicze. Konsumenci stają się użytkownikami świadomymi swoich potrzeb – oczekują, że systemy, które wybiorą będą bardzo proste w obsłudze, niezawodne, funkcjonalne, oszczędne w użytkowaniu, ale również w pełni zautomatyzowane. Realną konkurencją dla konwencjonalnych rozwiązań dla domów i mieszkań stają się systemy VRF, które spełniają wiele zadań – odpowiadają za klimatyzację, ogrzewanie pomieszczeń a nawet podgrzewanie ciepłej wody użytkowej. Na rozwiązania, które jeszcze niedawno dedykowane były obiektom komercyjnym i biurowym, może teraz zdecydować się każdy z nas.

System VRF – elastyczna i energooszczędna innowacja

Kompleksowe systemy VRF (ang. Variable Refrigerant Flow) – wykorzystują ciągłą zmianę ilości czynnika chłodniczego krążącego w całym układzie, co odróżnia je od pozostałych rynkowych rozwiązań systemów split. Dzięki możliwości zastosowania wielu jednostek zewnętrznych i wewnętrznych w obrębie jednego systemu, są najbardziej zaawansowanym rozwiązaniem klimatyzacyjnym dostępnym na rynku. – Pozwalają na osiągnięcie najwyższych standardów komfortu, jednocześnie dbając o środowisko – dzięki odzyskowi ciepła w trakcie chłodzenia wytworzona energia nie jest marnowana, tylko przekazywana na potrzeby ogrzewania. To darmowa energia, która pozytywnie przekłada się na koszty użytkowania i eksploatacji budynku. Wartym uwagi jest zaprojektowany do zastosowań domowych system TMV Home od TOSOT, działający w oparciu o technologię VRF, ale rozbudowany o możliwość ogrzewania ciepłej wody użytkowej oraz na potrzeby ogrzewania podłogowego. Sprawdzi się w obiektach o powierzchni do 250 m2 – nowoczesnym budownictwie energooszczędnym czy pasywnym, małych budynkach komercyjnych, a także rewitalizowanych budynkach starszego typu – mówi Sylwia Lenik Product Manager TOSOT Air Conditioning Systems. Tego typu układy posiadają też szeroki wybór systemów sterowania – od podstawowych pilotów po inteligentne sterowniki, które zapewniają pełną funkcjonalność, tym samym zwiększając kontrolę nad parametrami urządzenia.

Jednostki wewnętrzne, które zachwycą twoich gości

Urządzenia VRF stają się coraz powszechniejszym rozwiązaniem, ze względu na swoją elastyczność pracy i możliwości projektowania rozległych i skomplikowanych systemów klimatyzacyjnych. Dzięki odpowiedniemu połączeniu jednostek wewnętrznych i zewnętrznych, możemy zapewnić komfort w każdym z objętych instalacją pomieszczeń. W ramach systemów modułowych VRF, możemy wybierać spośród aż ośmiu jednostek zewnętrznych, które można dowolnie łączyć. Wraz z możliwością wykorzystania wielu jednostek wewnętrznych – ściennych, kanałowych, kasetonowych, przypodłogowo-sufitowych, konsol, a nawet jednostek świeżego powietrza – daje to nieograniczone możliwości projektowe. Dzięki temu, możliwe jest zachowanie walorów estetycznych budynku i dopasowanie instalacji wewnętrznej do aranżacji różnego typu pomieszczeń. Zmniejszone gabarytowo urządzenia wymagają coraz mniej przestrzeni instalacyjnej – nie potrzebują osobnych pomieszczeń technicznych i nie obciążają konstrukcji budynku.

Technologia VRF nie tylko w biurowcach

Dotychczasowe możliwości technologiczne i założenia projektowe systemów klimatyzacyjnych, wykluczały zastosowanie systemów VRF w budynkach mieszkalnych lub małych obiektach komercyjnych. Ich przeznaczenia upatrywano głównie w obiektach o dużej powierzchni, gdzie wiele pomieszczeń wymaga doprecyzowanego mikroklimatu – obiektach biurowych, handlowych obiektach komercyjnych, szpitalach lub hotelach. – Budownictwo i technologie wciąż idą do przodu. Zmieniają się możliwości projektowe instalacji i formy oraz przeznaczenia budynków. Priorytetem dla naszej marki jest rozwój i nadążanie za zmianami, usprawnianie urządzeń i spełnianie oczekiwań użytkowników. Dlatego, zaprojektowaliśmy innowacyjny system VRF – TMV Home, który każdy z nas może wykorzystać w swoim domu. To rozwiązanie, w którym urządzenia mogą pracować w pięciu różnych trybach – chłodzić pomieszczenia i podgrzewać c.w.u., ogrzewać pomieszczenia i podgrzewać c.w.u., tylko chłodzić albo tylko ogrzewać pomieszczenia, a w razie potrzeby tylko podgrzewać c.w.u. – dodaje Sylwia Lenik z TOSOT Air Conditioning Systems. Z systemów VRF marki TOSOT możemy korzystać w domach jednorodzinnych, budownictwie mieszkalnym, domkach letniskowych i małych przestrzeniach komercyjnych.

Related posts

Leave a Comment