Nowa aplikacja Panasonic Datanavi ułatwiająca konserwację systemów ogrzewania i chłodzenia

Panasonic zaprezentował aplikację Datanavi mającą na celu szybsze uruchomienie i konserwację urządzeń grzewczo-chłodzących. Rozwiązanie wykorzystuje innowacyjną technologię Panasonic do przekazywania informacji za pomocą światła, Light ID. Dzięki niej dostarcza najważniejszych danych o produkcie bezpośrednio na mobilne urządzenie użytkownika bądź serwisanta, umożliwiając tym samym szybkie wykonywanie prac związanych z uruchomieniem i konserwacją systemu.

Aplikacja rozpoznaje unikalny kod Light ID urządzenia, który jest przesyłany za pomocą światła LED emitowanego przez panel sterujący. Użytkownik odbiera kod poprzez przytrzymanie smartfona w zasięgu emitowanego światła. Po otrzymaniu kodu aplikacja łączy się z chmurą danych, by rozszyfrować powiązane z produktem informacje, które natychmiast wyświetlane są na ekranie urządzenia mobilnego. W praktyce oznacza to, że wystarczy skierować np. smartfon (wyposażony w aplikację Datanavi) w stronę sterownika, by wszelkie informacje o systemie pojawiły się na ekranie telefonu.

Technologię Light ID obsługuje sterownik Panasonic CZ-RTC5B kompatybilny z wybranymi systemami chłodzenia i ogrzewania Panasonic.
Datanavi daje użytkownikom wgląd we wszystkie istotne informacje o urządzeniu przechowywane w chmurze, takie jak instrukcje obsługi, szczegóły dotyczące instalacji i utrzymania oraz raporty na temat zużycia energii, które wskazują sposoby optymalizacji pracy urządzeń. Dodatkowo aplikacja informuje, kiedy konieczne jest wykonanie czynności konserwacyjnych. Z kolei, gdy na panelu sterującym pojawi się kod błędu, użytkownik może dzięki Datanavi natychmiast sprawdzić jego szczegółowy opis, uzyskać dostęp do pomocy technicznej i instrukcji obsługi.

Datanavi została stworzona dla specjalistów zajmujących się konserwacją rozwiązań grzewczo-chłodzących. Umożliwia im prześledzenie historii urządzenia, szczegółowej dokumentacji technicznej i wymagań serwisowych w dowolnym czasie i miejscu, co pozwala oszczędzić cenny czas.

Aplikację można pobrać na systemy iOS i Android. Następnie wystarczy się zarejestrować, zalogować i postępować zgodnie z instrukcjami. Usługa będzie dostępna w Europie w maju 2018 r.

Więcej informacji na temat systemów klimatyzacji i ogrzewania Panasonic można znaleźć na stronie: http://www.aircon.panasonic.eu/PL_pl/

Related posts

Leave a Comment