JAK WYELIMINOWAĆ SŁABE PUNKTY STALOWEGO DACHU?

Dachy przemysłowe

Dachy przemysłowe ze względu na nachylenie od 3 do 15 stopni, są w większości przypadków zaliczane do dachów płaskich. Ten jak najmniejszy spadek ma znaczenie pod kątem bezpieczeństwa i hydroizolacji. Dachy płaskie narażone są na zastój wody i śniegu, co z czasem może prowadzić do powstawania uszkodzeń lub korozji ich konstrukcji, dlatego hydroizolacja musi być szczelna i odporna na trudne warunki atmosferyczne.

O szczelności dachu płaskiego decyduje zarówno uszczelnienie jego powierzchni, jak i odpowiednie zabezpieczenie łączeń i detali. Wystarczy jeden słabszy punkt, aby zagrozić szczelności całej konstrukcji. Z tego względu istotnym jest prawidłowy dobór systemów uszczelniających, gwarantujących odpowiednie zabezpieczenie.

eliminacja słabych punktów stalowego dachu
Uszczelnienie profili systemem Triflex ProDetail,
Fot. Triflex

Liczba i złożoność detali wykonanych z różnych materiałów i o skomplikowanych kształtach jest jednym z głównych czynników przemawiających za zastosowaniem rozwiązań, które będą elastyczne, odporne na czynniki atmosferyczne, w tym na promieniowanie UV oraz zapewnią długotrwałą ochronę.

Sprawdź również:
http://gazetainstalacyjna.pl/2021/08/31/jak-skleic-drobne-agd/

Przykładem właściwego doboru rozwiązania do uszczelnienia detali generalnemu wykonawcy przyszło zmierzyć się z wykonaniem pokrycia dachu przemysłowego o powierzchni 25.000 m². Ze względu na liczne urządzenia klimatyzujące, na dachu obiektu znajdowało się 61 podwójnych profili T ze stali ocynkowanej. Tak złożona geometria konstrukcji wymagała użycia płynnego tworzywa sztucznego do uszczelnienia połączenia z połacią dachu.

eliminacja słabych punktów stalowego dachu
Triflex ProDetail – dwuskładnikowa, szybkowiążąca żywica uszczelniająca na bazie polimetakrylanu metylu,
Fot. Triflex

Wykonawcy zależało na sprawdzonym systemowym rozwiązaniu, pozwalającym na szybką realizację uszczelnienia detali wykonanych z różnych materiałów i o skomplikowanych kształtach. Ze względu na te wymagania, firma Hydroizolacje.Info.pl zdecydowała się na uszczelnienie profili systemem Triflex ProDetail, oferowanym przez firmę Triflex, która posiada ponad 40-letnie doświadczenie w renowacji budynków za pomocą trwałych systemów uszczelnień i powłok.

Triflex ProDetail, to dwuskładnikowa, szybkowiążąca żywica uszczelniająca na bazie polimetakrylanu metylu (PMMA), która skutecznie zabezpiecza przed przedostawaniem się wody. Triflex ProDetail może być nakładany na wszelkiego rodzaju podłoża i może być stosowany przy temperaturze powierzchni od -5 °C do 40 °C. Posiada szereg niemieckich certyfikatów oraz Europejską Aprobatę Techniczną (ETA), a także spełnia wymogi dyrektywy UE dotyczącej wyrobów budowalnych (CE).

eliminacja słabych punktów stalowego dachu
System Triflex ProDetail,
Fot. Triflex

Pierwszy etap prac obejmował oklejenie granic uszczelnianych obszarów papierową taśmą samoprzylepną. Następnie oczyszczono folię PVC Sika i stal ocynkowaną środkiem czyszczącym Triflex. Po 20 minutach odparowywania można było nanieść zbrojony włókniną system Triflex ProDetail. Naklejona taśma samoprzylepna została usunięta jeszcze przed utwardzeniem materiału uszczelniającego.

Zobacz także:
http://www.rynekinstalacyjny.pl/aktualnosc/id11632,centrala-wentylacyjna-zehnder-comfoair-standard

Ponieważ materiał ten ulega całkowitemu utwardzeniu w zaledwie 45 minut, prace zostały przeprowadzone sprawnie i niezależnie od warunków pogodowych. Michał Gajda z firmy wykonawczej Hydroizolacje.Info.pl twierdzi, że: „Żadna inna technologia nie pozwala na tak łatwe uszczelnianie podwójnych profili T oraz innych profili otwartych – nadaje się do tego wyłącznie płynne tworzywo sztuczne, a w szczególności Triflex ProDetail”.

Źródło:
Triflex

Related posts

Leave a Comment