Jak skutecznie zabezpieczyć detale na dachu wykonanym z blachy?

dach

Dach to element budynku, który jest najbardziej narażony na oddziaływanie czynników zewnętrznych. Warunki atmosferyczne: ekspozycja na słońce, wahania temperatur, wiatr, grad i deszcz wpływają na powstawanie uszkodzeń. Innym bardzo częstym powodem pojawiających się z czasem defektów są błędy wykonawcze. Czy jest sposób, aby móc się przed nimi uchronić?

Dachy metalowe zawierające złożone detale, elementy przelotowe ,połączenia i zakłady blach stanowią wyzwanie podczas wykonywania uszczelnień. Do najczęstszych uszkodzeń tego typu dachu należą: korozja metali, degradacja łączników, czy pęknięcia uszczelnień na wskutek wahań temperatur, a także pojawiające się przecieki w obrębie uszczelnień detali, będące skutkiem błędów wykonawczych.

Zobacz również:
http://gazetainstalacyjna.pl/2021/08/03/supergrip-fast-cure-h910-od-bostik-najszybszy-klej-jednoskladnikowy/

Na rynku istnieje wiele różnych rozwiązań w zakresie zabezpieczeń detali na dachach. Jednak w przypadku ekstremalnych warunków atmosferycznych tylko niektóre z nich będą skuteczne. Rozwiązaniem sprawdzającym się w każdych, nawet bardzo trudnych uwarunkowaniach są płynne tworzywa sztuczne stanowiące doskonałe uzupełnienie metod uszczelniania. Wykazując dobrą przyczepność do różnych rodzajów podłoża, stanowią szczelne zabezpieczenie przed przeciekaniem wody.

Ciekawym przykładem ukazującym skuteczność płynnych tworzyw jest wykonany z powlekanej blachy trapezowej dach stadionu piłkarskiego Zagłębie Lublin, który wymagał naprawy. Z biegiem czasu w wyniku trudnych warunków atmosferycznych, w szeregu miejsc ujawniły się nieszczelności, będące przyczyną przecieków podczas opadów deszczu. Konieczne było uszczelnienie elementów o skomplikowanych kształtach i zapewnienie trwałej szczelności dachu. W związku z tym materiał uszczelniający musiał wykazać się dobrą przyczepnością do metalu oraz kompensować ruchy konstrukcji. Do tego celu wykonawcy użyli systemu Triflex ProDetail, który zapewnił trwałe uszczelnienie.

System uszczelniający do detali Triflex ProDetail doskonale pasuje do warunków panujących na dachu. Stworzony specjalnie do obróbek i połączeń materiał na bazie PMMA tworzy jednorodną gładką i bezspoinową powierzchnię. Dzięki całopowierzchniowemu zbrojeniu i związaniu z podłożem to systemowe rozwiązanie pozwala skutecznie niwelować ruchy elementów konstrukcji oraz zapobiega podchodzeniu wody deszczowej. Materiał ten przywiera do niemal wszystkich rodzajów podłoża często bez konieczności jego uprzedniego zagruntowania.

Sprawdź także:
http://www.rynekinstalacyjny.pl/aktualnosc/id11669,pakiet-klimatyczny-fit-for-55-co-oznacza-dla-branzy-cieplowniczej

Triflex ProDetail to 40 lat doświadczeń na budowach, przyczepność do ponad 1400 typów podłoża, niezliczone zastosowania, wyjątkowa niezawodność, najwyższa trwałość i maksymalna szczelność w każdym detalu. Nie bez powodu uznawany jest za numer 1 wśród uszczelnień.

Źródło:
Triflex

Related posts

Leave a Comment