Zielony Dach Icopal – ekologiczny i bezobsługowy

Środowisko

Zalety zieleni na dachach

Nikogo nie trzeba przekonywać, że zalet zieleni występującej wokół nas jest wiele, również tej zlokalizowanej na dachach. Rośliny łagodzą klimat miejski, obniżając temperaturę nawet o 2 stopnie Celcjusza. Zatrzymują nawet do 60% wód opadowych. Pochłaniają hałas uliczny i odbijają nawet o 30 dB. Chłoną też do 20% pyłów i szkodliwych gazów z powietrza. Jednocześnie zwiększają wilgotność i wzbogacają powietrze w tlen.

Ochrona  środowiska
Zieleń na dachu,
fot. Grupa BMI

Dają mieszkańcom przestrzeń do wypoczynku i relaksu. Co więcej, warstwy dachu zielonego stanowią dodatkowe zabezpieczenie termoizolacyjne, chronią też dach przed oddziaływaniem ognia. Zielone przestrzenie na dachach są elementem architektonicznego kształtowania przestrzeni w centrach miast. Umożliwiają ukrycie urządzeń instalacyjnych na dachach, pozwalają budynkom się wyróżnić, nadając im indywidualny charakter.

Ekologiczny i bezobsługowy dach z pewnej ręki

BMI Icopal to wiodący producent systemów hydroizolacyjnych i termoizolacyjnych obecny w Polsce od ponad 30 lat. Zielony Dach, który znajduje się w ofercie firmy, to dach ekstensywny w układzie klasycznym lub odwróconym, dedykowany na dachy płaskie lub skośne.

Ochrona  środowiska
Zielony Dach Icopal,
fot. Grupa BMI

Zielony Dach Icopal dostarczany jest na plac budowy z gotową roślinnością w fazie wzrostu. Wykonany jest w oparciu o hydroizolację bitumiczną, specjalistyczne maty drenarskie oraz retencyjne, a także prekultywowaną matę wegetacyjną z rozchodnikami, ziołami i mchem. Jest bezobsługowy, odporny na rozsiew chwastów i niewymagający koszenia. Jedynie raz do roku konieczny jest przegląd techniczny.

Sprawdź również:

http://gazetainstalacyjna.pl/2021/03/18/jak-powstaja-wysokojakosciowe-rozwiazania-izolacyjne/

Źródło:

Grupa BMI

Related posts

Leave a Comment