Zielony Dach Icopal – ekologiczny i bezobsługowy

Środowisko
zzzz

Zalety zieleni na dachach

Nikogo nie trzeba przekonywać, że zalet zieleni występującej wokół nas jest wiele, również tej zlokalizowanej na dachach. Rośliny łagodzą klimat miejski, obniżając temperaturę nawet o 2 stopnie Celcjusza. Zatrzymują nawet do 60% wód opadowych. Pochłaniają hałas uliczny i odbijają nawet o 30 dB. Chłoną też do 20% pyłów i szkodliwych gazów z powietrza. Jednocześnie zwiększają wilgotność i wzbogacają powietrze w tlen.

Ochrona  środowiska
Zieleń na dachu,
fot. Grupa BMI

Dają mieszkańcom przestrzeń do wypoczynku i relaksu. Co więcej, warstwy dachu zielonego stanowią dodatkowe zabezpieczenie termoizolacyjne, chronią też dach przed oddziaływaniem ognia. Zielone przestrzenie na dachach są elementem architektonicznego kształtowania przestrzeni w centrach miast. Umożliwiają ukrycie urządzeń instalacyjnych na dachach, pozwalają budynkom się wyróżnić, nadając im indywidualny charakter.

Ekologiczny i bezobsługowy dach z pewnej ręki

BMI Icopal to wiodący producent systemów hydroizolacyjnych i termoizolacyjnych obecny w Polsce od ponad 30 lat. Zielony Dach, który znajduje się w ofercie firmy, to dach ekstensywny w układzie klasycznym lub odwróconym, dedykowany na dachy płaskie lub skośne.

Ochrona  środowiska
Zielony Dach Icopal,
fot. Grupa BMI

Zielony Dach Icopal dostarczany jest na plac budowy z gotową roślinnością w fazie wzrostu. Wykonany jest w oparciu o hydroizolację bitumiczną, specjalistyczne maty drenarskie oraz retencyjne, a także prekultywowaną matę wegetacyjną z rozchodnikami, ziołami i mchem. Jest bezobsługowy, odporny na rozsiew chwastów i niewymagający koszenia. Jedynie raz do roku konieczny jest przegląd techniczny.

Sprawdź również:

http://gazetainstalacyjna.pl/2021/03/18/jak-powstaja-wysokojakosciowe-rozwiazania-izolacyjne/

Źródło:

Grupa BMI

Related posts

Leave a Comment