Generatory jonów ujemnych w instalacjach wentylacyjnych

instalacje wentylacyjne

Jak efektywnie rozprowadzić jony ujemne po wentylacji

Nasz produkt to puszka rozprężna pod anemostat o kształcie pozwalającym na efektywne rozprowadzenie jonów ujemnych wytwarzanych przez generator w niej zamontowany. W tym przypadku chodzi o umieszczenie źródła emisji jonów ujemnych na wylotach powietrza z ciągów wentylacyjnych, co powoduje ich dobre i precyzyjne rozprowadzenie w pomieszczeniach.

Więcej o generatorach jonów ujemnych »

Wpływ jonów ujemnych na organizm

Opierając się na literaturze i pracach naukowych dotyczących wpływu jonów ujemnych na organizm ludzki, należy stwierdzić, że jonizacja powietrza to nie tylko usuwanie zanieczyszczeń, ale oddychanie powietrzem bogatym w ujemne jony połączone z tlenem. Tak wzbogacony tlen rekompensuje ludziom ograniczony kontakt z przyrodą. Aerojony ujemne w powietrzu poprawiają wentylację płuc, usuwają zmęczenie, usprawniają pracę umysłową.

Montowanie anemostatów nawiewnych emitujących jony ujemne jest wskazane w pomieszczeniach, w których skoncentrowane są w dużych ilościach niekorzystne jony dodatnie. Wyniki badań nie pozostawiają wątpliwości, że przewaga aerojonów ujemnych wpływa korzystnie na ludzki organizm, działa niemal uzdrawiająco. Duża przewaga aerojonów dodatnich działa wybitnie szkodliwie i może doprowadzić do wielu chorób.

Gdzie warto zainstalować generator jonów ujemnych?

Centrale wentylacyjne z doskonałymi filtrami skutecznie oczyszczają powietrze z zanieczyszczeń, patogenów i pyłów zawieszonych, ale przyczyniają się również w dużym stopniu do znacznego zmniejszenia ilości potrzebnych jonów ujemnych w powietrzu dostarczanym do pomieszczeń.

Dzięki zamontowanym generatorom jonów ujemnych na wylotach powietrza z instalacji wentylacyjnej możemy skutecznie uzupełniać aerojony w miejscach najbardziej tego wymagających. Sugerowane miejsca to: serwerownie, pomieszczenia z żywnością, gabinety zabiegowe i stomatologiczne, sale fitness, sale konferencyjne, pomieszczenia do wypoczynku i inne temu podobne.

Do Państwa dyspozycji mamy skrzynki rozprężne pod anemostaty okrągłe i prostokątne, rozdzielacze o kształcie pozwalającym na równomierne rozprowadzenie powietrza, generatory do bezpośredniego zamontowania w przewodach wentylacyjnych.

Więcej informacji o produktach rozprowadzających powietrze znajdą Państwo tu »

instalacje wentylacyjne
Generator jonów ujemnych Energoterm
Źródło: Energoterm

Mamy nadzieję, że nasze produkty wzbudzą zainteresowanie i będą mogły być wdrażane w Waszych projektach.

Zapraszam do współpracy »

Piotr Kaczmarkiewicz

EnergotermENERGOTERM SP. Z O.O.
ul. Klonowa 4, 95-054 Ksawerów
NIP 728-279-02-34
tel. 502 043 834
biuro@energoterm-lodz.pl
http://www.energoterm-lodz.pl/

Related posts

Leave a Comment