GumBit Eco – NOWOŚĆ na rynku hydroizolacji fundamentów i dachów

Izolacje

BMI Icopal, światowy ekspert hydroizolacji, stale rozwija swoją ofertę, niezmiennie dbając o ich najwyższą jakość. Dopuszcza do sprzedaży tylko te produkty, które spełniają wszystkie wymagania zawarte w polskich i europejskich normach. Nie inaczej jest w przypadku modyfikowanej masy dyspersyjnej GumBit Eco przeznaczonej do izolacji przeciwwilgociowej i przeciwwodnej.

Produkt stosowany jest do wykonywania zabezpieczeń powłokowych części podziemnych budynków, takich jak ściany fundamentowe i inne elementy budowlane stale zagłębione w gruncie. Wykorzystywany jest również do konserwacji i renowacji asfaltowych pokryć dachowych oraz wykonywania bezspoinowych pokryć dachowych. Sprawdzi się też przy gruntowaniu podłoża po odpowiednim jego rozcieńczeniu.

Zobacz także:

http://gazetainstalacyjna.pl/2021/05/24/carrara-i-basalt-nowe-wypelnienia-drzwi-awidoor-od-awilux/

Jak używać GumBit Eco?

Do wykonywania prac z użyciem masy GumBit Eco niezbędne są odpowiednie warunki atmosferyczne. Okres bezdeszczowy i temperatura min. + 10 °C są optymalne do działania. Zabezpieczane podłoże powinno być suche, dopuszczalne jest lekko wilgotne, ale nie może się nam nim znajdować woda. Luźne i odstające warstwy powinny być usunięte.

Do nałożenia produktu potrzebna jest szczotka dekarska lub pędzel. Należy zastosować co najmniej dwie cienkie warstwy masy w taki sposób, aby kolejną warstwę nanieść po całkowitym wyschnięciu poprzedniej. Pojedyncza warstwa schnie w temperaturze około 20 °C 6 godzin. Ważne jest, żeby przed użyciem masę dokładnie wymieszać ręcznie lub za pomocą mieszadła wolnoobrotowego.

Hydroizolacje
Modyfikowana masa do izolacji fundamentów i dachów,
fot. Grupa BMI

Jakie właściwości posiada GumBit Eco? Powstała przy użyciu produktu powłoka chroni konstrukcje budowlane przed działaniem wilgoci, wody gruntowej i opadowej. W przypadku renowacji, skutecznie zabezpiecza powierzchnie bitumiczne pokryć dachowych. Wpływa pozytywnie na zasklepianie mikropęknięć przy zachowaniu odpowiedniej giętkości i odporności na spływanie warstwy hydroizolacyjnej.

Gumbit Eco nie zabezpiecza ścian fundamentowych przed wpływem wody gruntowej pod ciśnieniem, dlatego dodatkowo w trakcie budowy warto użyć Siplast Primer Szybki Grunt SBS, wysokiej jakości preparat gruntujący, który taką ochronę daje.

Gumbit Eco dostępny jest w opcji 10 i 20 kg. Produkt z Atestem NIZP-PZH.

Sprawdź również: http://www.rynekinstalacyjny.pl/artykul/id5316,inteligentne-i-ekonomiczne-opomiarowanie-zuzycia-wody

Źródło:

Grupa BMI Polska

Related posts

Leave a Comment