Ceramika Geberit według Antonio Citterio

Ceramika łazienkowa

Jaka powinna być łazienka? Przede wszystkim funkcjonalna, komfortowa, z optymalnie zaaranżowaną i wykorzystaną przestrzenią oraz łatwa do utrzymania w czystości. Poza tym powinna być też ponadczasowa. W jej przypadku trudno ulegać sezonowej modzie. Zazwyczaj remont łazienki przeprowadzamy nie częściej niż co kilka, a nawet kilkanaście lat. Dlatego wybierając wyposażenie koniecznie należy zadbać o urządzenia najwyższej jakości, wyróżniające się nie tylko formą, ale też trwałością.

Ceramika łazienkowa
Łazienka w odcieniach brązu, fot. Geberit

Takie możliwości daje ceramika Geberit, która jest liderem pod względem technologii sanitarnej, wzornictwa i innowacyjnych funkcji. Szeroki wybór produktów ceramiki łazienkowej tego producenta daje ogromne możliwości w projektowaniu. Szczególne miejsce zajmuje seria Geberit Citterio.

Antonio Citterio dla Geberit

Kolekcję zaprojektował Antonio Citterio, uznany włoski architekt i designer, który współpracuje z takimi markami jak Vitra, B&B Italia, Flos czy Kartell. Wzornictwo, jakie tworzy ten utytułowany projektant, jest ponadczasowe i bardzo eleganckie. Po mistrzowsku łączy funkcjonalność z niebanalną formą.

Ceramika łazienkowa
Łazienka w odcieniach szarości, fot. Geberit

Nie interesują go chwila czy moda, ale to, jak dany przedmiot będzie się sprawdzał przez lata użytkowania. Zaprojektowane przez niego produkty pozostają nieprzemijające i wciąż aktualne. Taka też jest kolekcja Geberit Citterio – oryginalna, a zarazem niezwykle elegancka i pozostająca zawsze na czasie.

Ceramika z najwyższej półki

Ceramikę Geberit zaprojektowaną przez Antonio Citterio cechuje unikatowe wzornictwo – nietypowe kształty i wyjątkowe materiały. W kolekcji są dostępne dwa modele umywalek nablatowych – jeden w formie misy o miękkiej linii, drugi z zewnątrz prosty, geometryczny, z szerokimi rantami.

Ceramika łazienkowa
Tworzenie ceramiki łazienkowej, fot. Geberit

Niewidoczne przelewy i zintegrowane, ceramiczne osłony odpływów dodają im elegancji. Powierzchnia umywalek jest wyjątkowo gładka, dzięki czemu łatwo utrzymać je w czystości. Oba modele wspaniale wpisują się w nowoczesne wnętrza.

Ceramika łazienkowa
Tworzenie ceramiki łazienkowej, fot. Geberit

W serii dostępne są także toalety i bidety z ukrytymi mocowaniami, o obłym kształcie i gładkiej powierzchni wykończonej specjalnym szkliwem KeraTect. Poza tym bezkrawędziowe produkty Geberit Rimfree są pozbawione zakamarków, w których zwykle gromadzą się wszelkie zanieczyszczenia.

Geometryczne formy mebli

Meble łazienkowe oferowane w ramach Geberit Citterio są idealnym uzupełnieniem serii. Ich geometryczne formy wspaniale współgrają z organicznymi kształtami ceramiki Geberit. Dostępne są w dwóch wersjach drewnianego wykończenia: dąb beżowy i dąb szaro-brązowy, ze szklanymi frontami i szarobrązowymi korpusami. Przestrzeń szuflad jest doskonale zorganizowana, co gwarantuje odpowiednią ilość miejsca do przechowywania kosmetyków i innych akcesoriów, które chcemy mieć w zasięgu ręki.

Ceramika łazienkowa
Łazienka w odcieniach błękitu połączonego z jasnym drewnem, fot. Geberit

Geberit Citterio zachwyca pod każdym względem. Stanowi idealne połączenie kształtów i materiałów. To subtelne, włoskie wzornictwo na najwyższym poziomie.

Ceramika łazienkowa
Łazienka w odcieniach szarości, fot. Geberit

Warto podkreślić, że do pierwszej – i jak dotąd jedynej – wizyty w naszym kraju Antonio Citterio skłonili eksperci firmy KOŁO, którzy dążyli do tego, aby najnowsze trendy w światowym wzornictwie były regularnie prezentowane i wdrażane na polskim gruncie.

Ceramika łazienkowa
Przeszklona łazienka, fot. Geberit

Zwieńczeniem współpracy między producentem, a projektantem była m.in. zachwycająca subtelną elegancją i precyzją wykonania kolekcja KOŁO EGO. Podczas pobytu Citterio w Polsce wykłady z jego udziałem na ul. Myśliwieckiej oraz na skwerze Hoovera w Warszawie przyciągnęły tłumy słuchaczy: architektów i studentów.

Źródło:

Grupa Geberit

Related posts

Leave a Comment