Zasilacz rezerwowy do płyt gazowych bez płomieni Innova od SOLGAZ – gotuj bez stresu

Płyta grzewcza

Nowoczesne rozwiązanie, jakim są płyty gazowe bez płomieni, zdobywa coraz większe grono zwolenników. Jest to innowacyjny i niezawodny sprzęt, który pozwala na ekonomiczne zarządzanie gazem i prądem, a przy tym daje szerokie możliwości w zakresie ustawiania temperatury i pracy płyty przez cały czas użytkowania. Płytom gazowym bez płomieni dedykowany jest także nowoczesny zasilacz rezerwowy, który w momencie braku dostaw prądu, pozwoli na komfortowe użytkowanie kuchenki nawet przez dwa dni.

Gotuj bez prądu

Zasilacze rezerwowe SOLGAZ dedykowane są do wszystkich rodzajów płyt gazowych bez płomieni. Dzięki nim możliwe jest swobodne korzystanie ze sprzętu w sytuacji, w której nagle zostaniemy pozbawieni prądu. Jest to jedna z niezapowiedzianych awarii, które potrafią skutecznie utrudnić gotowanie, dlatego warto być na nią przygotowanym.

Płyty gazowe bez płomieni SOLGAZ
Zasilacz rezerwowy do płyt gazowych bez płomieni Innova od SOLGAZ,
Fot. SOLGAZ

Płyty gazowe bez płomieni SOLGAZ podłączone są zarówno do źródła gazu, jak i do prądu, który zasila elektroniczny panel sterujący. Warto jednak pamiętać, że jego zużycie jest minimalne. Oznacza to, że do funkcjonowania płyta potrzebuje pewną minimalną ilość prądu i nie zadziała podczas jego awarii. Zabezpieczeniem przed taką sytuacją jest doposażenie płyty w rezerwowy zasilacz dedykowany do płyt gazowych SOLGAZ, który ładuje się podczas codziennego użytkowania. Urządzenie pozwala na korzystanie z płyty przez aż dwa dni. Jest to produkt niewielkich rozmiarów – 150 x 65 x 95 mm. Jego pojemność wynosi 7Ah, a praca cykliczna to 14,6-15 V.

Zobacz również:
http://gazetainstalacyjna.pl/2021/08/24/elegancja-zakleta-w-kamieniu-drzwi-awidoor-od-awilux-inspirowane-kamiennym-pieknem-i-trwaloscia/

Oprócz zasilacza do najnowszej generacji płyt bez płomieni Innova, w ofercie firmy SOLGAZ dostępny jest również zasilacz do modeli GPC. Te urządzenia są często montowane nie tylko w domu, ale również na jachcie czy w przyczepie campingowej. Dzięki zasilaczom rezerwowym od SOLGAZ, udając się na wakacje, możemy być pewni, że nie zabraknie nam zasilania płyty.

Płyty gazowe bez płomieni – powiew przyszłości

Płyty gazowe bez płomieni od SOLGAZ to połączenie wygody, bezpieczeństwa, funkcjonalności, nowoczesnego design oraz oszczędności. W ofercie polskiego producenta znajduje się szereg innowacyjnych rozwiązań, które spełniają wszystkie potrzeby i oczekiwania wymagającego użytkownika.

Płyty gazowe bez płomieni SOLGAZ
Zasilacz rezerwowy do płyt gazowych bez płomieni Innova od SOLGAZ,
Fot. SOLGAZ

Ich wyróżnikiem jest praca z wykorzystaniem gazu, czyli najtańszego paliwa dostępnego w Polsce, przy zachowaniu korzyści z gotowania na gładkiej, ceramicznej tafli wolnej od wystających rusztów. Dzięki temu minimalizujemy do zera znane z gotowania na tradycyjnych kuchenkach gazowych tłuste osady na garnkach i meblach, które powstają podczas pracy na wolnym ogniu. Jaki jest mechanizm ich działania? Gaz spalany jest katalitycznie w temperaturze 800 stopni, dzięki czemu do kuchni trafia 10 razy mniej dwutlenku węgla niż w przypadku tradycyjnych kuchenek gazowych.

Projektanci SOLGAZ ukryli pod ceramiką katalityczne palniki gazowe, które zamieniają ciepło otrzymane ze spalania gazu na promieniowanie podczerwone. Kolejną korzyścią płynącą z korzystania z technologii gaz-pod-szkłem jest to, że palniki pracują cyklicznie, czyli wyłączają pobieranie gazu, gdy powierzchnia płyty jest już odpowiednio nagrzana, a uruchamiają się ponownie tylko wtedy, gdy jest to konieczne.

Płyty gazowe bez płomieni SOLGAZ
Zasilacz rezerwowy do płyt gazowych bez płomieni Innova od SOLGAZ,
Fot. SOLGAZ

Płyty gazowe bez płomieni zostały także wyposażone w szereg dodatkowych funkcji, które ułatwiają codzienne gotowanie. Do najciekawszych zaliczyć można program kontroli rodzicielskiej, który blokuje urządzenie przed niepożądanym włączeniem zarówno przez małoletnich, jak i zwierzęta swobodnie przechadzające się wzdłuż kuchennych mebli. Inną funkcjonalnością jest możliwość ustawienia wybranej temperatury oraz timera, a także zatrzymanie pracy urządzenia w momencie, w którym musimy nagle od niego odejść i swobodny powrót do wcześniejszych ustawień, kiedy możemy powrócić do gotowania.

Użytkowanie płyt gazowych bez płomieni jest intuicyjne i zdecydowanie ułatwia codzienne prace domowe. Możliwość wyposażenia urządzeń SOLGAZ w dodatkowy zasilacz rezerwowy, który ładuje się podczas korzystania z płyty, daje poczucie bezpieczeństwa i komfort w sytuacji, w której zostaniemy odcięci od prądu. Awaria energetyczna lub czasowe wyłączenie prądu związane z wszelkiego rodzaju pracami technicznymi czy remontami nie sprawi, że nie będziemy mogli przygotować sobie posiłku, a sam zasilacz pozwoli nam na całe dwa dni pracy.

Sprawdź także:
http://www.rynekinstalacyjny.pl/aktualnosc/id11693,walne-zebranie-krajowego-forum-chlodnictwa

Źródło:
SOLGAZ

Related posts

Leave a Comment