Cicha rekuperacja

rekuperacja w domu

Oszczędność energii grzewczej i komfort świeżego powietrza to niepodważalne korzyści, jakie zyskujemy instalując w domu wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła. Dlaczego więc wielu inwestorów wciąż jeszcze waha się przed podjęciem decyzji o zakupie rekuperatora? Powodem może być przekonanie, że wentylacja mechaniczna w domu wiąże się z uciążliwym hałasem. Nic bardziej mylnego! Cicha rekuperacja VASCO Silent Ventilation nie tylko jest niesłyszalna, ale również niewidoczna.

Z dnia na dzień dom stał się dla wielu z nas nie tylko miejscem do mieszkania, ale również przestrzenią do pracy. Spędzamy tu większość swojego czasu, szczególnie w sezonie jesienno-zimowym, kiedy wieczory sprzyjają pozostaniu na kanapie i zanurzeniu się w ulubionej lekturze. Takie okoliczności sprawiają, że coraz częściej zwracamy uwagę na jakość powietrza, którym oddychamy w pomieszczeniach oraz na koszty energii grzewczej, które ponosimy. Co więcej, równie istotna stała się dla nas odpowiednia akustyka pomieszczeń, która sprzyja koncentracji i nie zaburza spokoju.

Idealny dom

Cichy, zdrowy i oszczędny – taka właśnie jest dziś dla wielu z nas wizja idealnego domu. W uzyskaniu takiego efektu z pewnością pomoże nam podjęcie decyzji o montażu wentylacji mechanicznej. Prawidłowo wykonany projekt oraz instalacja systemu sprawią, że cicha rekuperacja rozwiąże wiele dotychczasowych problemów.

Na czym polega cicha rekuperacja?

Niewidoczny i niesłyszalny – to dwa założenia, które producent VASCO Group postawił sobie, opracowując swój autorski system wentylacji. Oznaczało to, że cała instalacja musi być schowana wewnątrz podłóg i ścian oraz, że musi działać poniżej poziomu tła akustycznego. Ten cel udało się osiągnąć za sprawą innowacyjnych kanałów do transportu powietrza EASYFLOW. Są one wykonane z HDPE – tworzywa pochłaniającego dźwięki, a profil rury został opracowany w taki sposób, aby eliminować zawirowania strumieni powietrza.

Cicha rekuperacja a rekuperator


Sercem systemu wentylacji mechanicznej jest rekuperator, w którym znajdują się wentylatory działające z dużą intensywnością, co nieuchronnie wiąże się z emisją dźwięku o pewnym poziomie głośności. Dlatego właśnie sam rekuperator zawsze musi być zamontowany w pomieszczeniu wydzielonym akustycznie. Może to być np. nieużytkowe poddasze, kotłownia, garaż, a nawet garderoba, jeśli jest zlokalizowana przy wejściu do domu, a nie obok sypialni.

kanały rekuperacyjne

VASCO SILENT VENTILATION

Źródło: Materiał prasowy VASCO SILENT VENTILATION

Related posts

Leave a Comment