ThermaRod– ekologiczne i skuteczne wypełnienie szczelin budowlanych

izolacje

Produkt ThermaRod od Thermaflex to rozwiązanie przeznaczone do wypełnień luk budowlanych. Stosowanie ThermaRod ma na celu uszczelnienie oraz uformowanie przestrzeni szczelin budowlanych, między innymi po to, aby zmniejszyć ich rozmiary. Rozwiązanie od Thermaflex ułatwia nakładanie mas uszczelniających oraz wspomaga ich pracę. Ma zastosowanie np. podczas montażu okien i drzwi, wypełniania luk w posadzkach, ścianach dachach oraz mostach czy wiaduktach.

Wyjątkowe rozwiązanie

Produkty ThermaRod w kolorze szarym wytwarzane są ze spienionego polietylenu o zamkniętej strukturze komórkowej. Dzięki okrągłemu profilowi i szerokiemu zakresowi średnic, stanowią idealne rozwiązanie dla zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych, uszczelniania połączeń, wypełnień przestrzeni okiennych lub drzwiowych oraz przejść instalacyjnych w ścianach, fundamentach, sufitach i podłogach.

Zobacz również:
http://gazetainstalacyjna.pl/2021/08/09/o-co-zapytac-sprzedawce-przy-zakupie-plyty-kuchennej/

Rozwiązanie stworzone przez Thermaflex jest w pełni elastyczne i łatwe w aplikacji – posiada gęstość na poziomie 21-27 kg/m3 oraz zakres temperatury pracy do 95°C. W przypadku zastosowania podczas uszczelniania przestrzeni wokół profili okiennych oraz na balkonach bardzo ważne jest również to, że dzięki zamkniętej strukturze komórkowej, ThermaRod nie chłonie wilgoci co czyni z niego pewne rozwiązanie dla tego typu zastosowań.

ekologiczne i skuteczne wypełnienie szczelin budowlanych
Sznurek do uszczelniania połączeń oraz wypełnień szczelin,
Fot. Thermaflex

Produkty ThermaRod od Thermaflex odporne są na działanie cementu, gipsu, wapna, mas żywicznych, rozcieńczonych kwasów, rozpuszczalników czy alkoholi. ThermaRod w całości nadaje się do recyklingu, a odzyskane materiały mogą być ponownie użyte w procesie produkcji tego samego rozwiązania.

ThermaRod w lukach budowlanych

ThermaRod od Thermaflex wykorzystuje się do wypełnienia szczelin budowlanych przede wszystkim wewnątrz budynków, a także na tarasach i balkonach, w przestrzeniach użyteczności publicznej, halach przemysłowych oraz różnego rodzaju zbiornikach. Może być także stosowany do wypełniania szczelin na parkingach, różnego rodzaju posadzkach, a nawet na pokryciach dachowych w budynkach przemysłowych.

Sznury ThermaRod przeznaczone są również do montażu okien i drzwi. Materiał ten sprawdza się przy uszczelnianiu elementów betonowych, jak i również posadzek ceramicznych. Dzięki niemu, zapewniony jest także odpowiedni rozkład sił w szczelinach. Można go łączyć z poliuretanem, silikonami czy poliakrylami, bez pogorszenia jakości produktu. Stosowanie ThermaRod przed wypełnieniem masą uszczelniającą zmniejsza zużycie materiału wypełniającego oraz wspomaga pracę masy w szczelinie.

ekologiczne i skuteczne wypełnienie szczelin budowlanych
ThermaRod od Thermaflex,
Fot. Thermaflex

„Przy zastosowaniu sznura ThermaRod, niezwykle ważny jest odpowiedni dobór jego średnicy do wielkości szczeliny. Średnica ThermaRod powinna być szersza od szerokości szczeliny i zaleca się, aby ta wartość przekraczała nawet o 30% jej wielkość. Dzięki temu zyskamy gwarancję, że zachowamy odpowiednią szczelność. Bardzo często wykonawcy wybierają sznury o zbyt małej średnicy, co jest niewłaściwe, gdyż należy mieć na uwadze to, że sznur jest dość ściśliwy.” – mówi Piotr Jakubczyk, Kierownik Sprzedaży DIY & OEM w firmie Thermaflex.

Niezwykle ważną zaletą ThermaRod jest bardzo duża elastyczność oraz odporność na ściskanie, dzięki czemu rozwiązanie może być ściśle dopasowane do konkretnego zastosowania. To łatwe w aplikacji rozwiązanie o wysokich parametrach technicznych.

Sprawdź również: http://www.rynekinstalacyjny.pl/aktualnosc/id11671,podsumowanie-rynku-urzadzen-grzewczych-w-i-kwartale-2021-r.

Źródło:
Thermaflex

Related posts

Leave a Comment