Montaż klimatyzacji – dlaczego warto?

klimatyzacja

Po pierwsze: całkowity komfort termiczny

Coraz dłuższe fale upałów, z którymi musimy mierzyć się w okresie letnim, stanowią nie tylko źródło dyskomfortu fizycznego i psychicznego, ale także potencjalne narażają na niebezpieczeństwo osoby starsze i schorowane. Zamontowanie prawidłowo dobranego klimatyzatora daje nam gwarancję stałego utrzymania temperatury na zalecanym poziomie, tj. w granicach 20-26oC w dzień i około 18-20oC podczas snu. Zakresy te zapewniają utrzymanie prawidłowej temperatury ciała, a co za tym idzie – właściwego przebiegu chłodzenia i procesów metabolicznych.

Decydując się na montaż klimatyzacji, możemy ostatecznie raz na zawsze zapomnieć o wachlowaniu się, potrzebie częstych pryszniców, nadmiernym poceniu się, bólach głowy, czy wiecznym pragnieniu, z którymi musimy mierzyć się, gdy słupek na termometrze przekracza granicę 30oC. Na dobrodziejstwach, płynących z takiego stanu rzeczy skorzystamy we wszystkich pomieszczeniach zamkniętych.

Planujesz zakup klimatyzacji? Sprawdź dostępne klimatyzatory i ofertę montażu na https://aero7.pl/

Montaż klimatyzacji poprawia jakość powietrza

Klimatyzatory dostępne dziś w sprzedaży to zaawansowane pod względem elektroniki i użytych komponentów systemy, wyposażone m.in. w filtry powietrza zdolne usuwać pyłki alergizujące, zarodniki pleśni i grzybów, cząsteczki wchodzące w skład smogu, czy bakterie. W niektórych modelach znajdziemy ponadto funkcję jonizacji, emitującą jony dodatnie i ujemne, zdolne do neutralizowania zanieczyszczeń organicznych.

To nie wszystko. W procesie schładzania dochodzi do spadku wilgotności, co w typowo letnich warunkach należy uznać za wysoce pożądane. Nie brak bowiem dni w roku, gdy wilgotność względna powietrza przekracza poziom nawet 90%, co może skutkować rozwojem pleśni i grzybów, będących groźnymi czynnikami chorobowymi. Włączony klimatyzator będzie w stanie zażegnać ten problem, przywracając jednocześnie zdolność ciała do naturalnego schładzania poprzez pocenie.

Montaż klimatyzacji a dogrzewanie pomieszczeń

Pod kątem konstrukcyjnym klimatyzator jest pompą ciepła, której docelowy obieg może zostać odwrócony. Oznacza to, że poza schładzaniem, urządzenie może pobierać ciepło z zewnątrz za pośrednictwem jednostki zewnętrznej, oddając je następnie do pomieszczenia. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, optymalizującym pobór prądu, nowoczesny, dobrze dobrany klimatyzator może stanowić skuteczną metodę dogrzewania wnętrz podczas najzimniejszych dni. Sposób ten wyróżnia się stosunkowo dużą energooszczędnością, często dużo wyższą niż dodatkowe grzejniki elektryczne, czy gazowe.

Automatyzacja, czyli temperatura zawsze idealna

Klimatyzatory wyposażone są w szereg zaawansowanych czujników, zdolnych m.in. do:

  • analizowania poboru prądu przez urządzenie i optymalizacji działania,
  • reagowania na pojawienie się ludzi w pomieszczeniu,
  • samodzielnego ustawienia trybu pracy w zależności od temperatury,
  • włączania trybu oczyszczania powietrza w zależności od poziomu zanieczyszczeń.

Oznacza to, że klimatyzator może być jednostką w pełni zautomatyzowaną, niewymagającą od nas stałej obsługi i kontrolowania parametrów. Temperatura może być utrzymywana w komfortowym dla nas zakresie przy jednoczesnym minimalizowaniu poboru energii, zmniejszając rachunki za prąd.

Montaż klimatyzacji w domach smart home

Rozwijając powyższą zdolność klimatyzatorów do automatycznej pracy, na ich montażu mogą skorzystać w szczególności osoby, posiadające w swoich mieszkaniach, biurowcach lub domach rozwiązania z zakresu smart home. Jednostki od uznanych producentów projektowane są w pełnej kompatybilności z najpopularniejszymi systemami, dając nam niemal nieograniczone możliwości.

Urządzenie może samodzielnie zmieniać tryb pracy zgodnie z zaplanowanym przez nas harmonogramem, czy wykrywając otwarcie okien lub odsłonięcie żaluzji. Dużą zaletę będzie stanowiła również możliwość sterowania i kontrolowania temperatury za pomocą smartfona, z dowolnego miejsca na świecie. Słowem podsumowania: pełna, niczym nieskrępowana wygoda, płynąca z dobrodziejstw nowoczesnych technologii.

Źródło:
aero7.pl

Related posts

Leave a Comment