Jakie konsekwencje niesie za sobą źle wykonana instalacja elektryczna?

instalacja elektryczna

Artykuł sponsorowany

Zwarcie instalacji elektrycznej

Zwarcie instalacji elektrycznej może nastąpić od razu lub kilka tygodni po jej zamontowaniu. Często to prowadzi do uszkodzenia przewodów, sprzętów domowego użytku, a nawet do pożaru. W takim wypadku należy bezzwłocznie wyłączyć wszystkie korki i czekać na przyjazd elektryka. A jakie są najczęstsze przyczyny zwarć? Dobrze zaprojektowana instalacja elektryczna powinna mieć przejrzysty układ, a przewody muszą być układane poziomo lub pionowo.

Zwarcie instalacji elektrycznej

Do zwarcia może dojść, gdy kabel jest za krótki lub ulegnie uszkodzeniu. Niebezpieczne jest również układanie przewodów blisko źródeł ciepła, takich jak grzejniki czy kominek. Nieoczywisty układ instalacji elektrycznej może spowodować, że kabel zostanie przewiercony podczas drobnych prac remontowanych. Dlatego warto zlecić wykonanie instalacji elektrycznej sprawdzonym fachowcom, których można znaleźć na przykład na portalu Oferteo.pl.

Niewystarczająca ilość gniazdek

Jeśli po skończonym remoncie okaże się, że liczba gniazdek w mieszkaniu jest niewystarczająca, to konieczne będzie ponowne rozkucie ścian i przeprowadzenie niezbędnych poprawek. Dodanie kolejnych gniazdek jest problematyczne i będzie oznaczało dla właściciela kolejne koszty. Takiej sytuacji można uniknąć, poprzez zatrudnienie specjalisty z odpowiednimi uprawnieniami, który właściwie zaprojektuje instalację elektryczną tak, by w każdym pomieszczeniu znalazła się wystarczająca liczba gniazdek. Dobrych fachowców można szukać na forach budowlanych typu http://www.forumbudowlane.pl/zlecenia/elektryczne, gdzie regularnie ogłaszają się mniejsze i większe firmy.

Niska moc przyłączeniowa

Konsekwencją źle wykonanej instalacji elektrycznej może być również za niska moc przyłączeniowa, która nie uwzględnia potrzeb wszystkich użytkowników. Wówczas obciążenie spowodowane pracą poszczególnych sprzętów będzie za duże, co doprowadzi do regularnego wybijania korków. Naprawienie takiej instalacji będzie bardzo kosztowne, szczególnie jeśli niska moc przyłączeniowa łączy się również z wykorzystaniem przewodów o przekroju mniejszym, niż to przewidziano w projekcie.

Niska moc przyłączeniowa

Jest to problem, którego można uniknąć już na etapie tworzenia instalacji, ponieważ prawidłowo zaplanowany układ powinien być wolny od wszelkich błędów i wad. Dlatego przed wynajęciem fachowca, warto dokształcić się we własnym zakresie, by wiedzieć, na co trzeba zwracać uwagę przy projektowaniu i montażu instalacji elektrycznych. Ciekawe i praktyczne porady można znaleźć na stronie https://muratordom.pl/instalacje/instalacja-elektryczna/.

Montaż instalacji elektrycznej to duża inwestycja, które wiążę się ze sporym nakładem finansowym. Gdy już przewody zostaną ułożone i zabezpieczone, ponowne dostanie się do nich, może być bardzo kłopotliwe. Na szczęście można temu łatwo zapobiec, poprzez wybranie ekipy remontowej, która ma doświadczenie w projektowaniu i układaniu instalacji, a takie osoby często ogłaszają się na wybranych portalach i forach internetowych.

Źródło:
oferteo.pl

Related posts

Leave a Comment